Szablony Allegro i eBay | Projektowanie stron www
Email: kontakt@batgraf.pl
tel: 601 770 782 (12:00 - 20:00)

Jak wgrać zdjęcie/zdjęcia za pomocą darmowego programu na darmowy – dobry serwer. I to prosto z pulpitu?

Jesteś tutaj: Home » Jak wgrać zdjęcie/zdjęcia za pomocą darmowego programu na darmowy – dobry serwer. I to prosto z pulpitu?

Jak umieścić obrazek na serwerzeSpotykam się często ze stwierdzeniem – „ale ja nie wiem nawet co to jest serwer”, czy „nie mam pojęcia jak wrzucić obrazki…” itp. Doskonale to rozumiem, bo w końcu jeśli specjalizujesz się w sprzedaży pościeli, nikt nie może wymagać od Ciebie, żebyś się znał również na HTML, czy sprawach hostingu.

Jak to działa?

Zastanawiałem się czy opisać o co chodzi z tym całym uploadem zdjęć, serwerami itp, ale chyba przyda Ci się taka wiedza, choć powierzchowna. Jeśli nie chcesz tego czytać 🙂 przejdź od razu do części z instrukcją programu.

Sprzedajesz załóżmy buty. Robisz ładne zdjęcie pary, którą chcesz sprzedać – i co dalej ze zdjęciem? Chcesz, żeby każdy kto wejdzie na Twoją aukcję, widział, ze to buty męskie, brązowe, w rozmiarze 39 z kolorowym pomponikiem na środku :). Zdjęcie butów masz w swoim komputerze. Nawet jeśli dodasz to zdjęcie do aukcji (choć byłoby to ciut trudne) – nie będzie widoczne dla nikogo, po za Tobą. Ty zobaczysz zdjęcie, inni tylko czerwony krzyżyk lub inną ikonkę – zależy od przeglądarki, jakiej używasz:

Żeby tego uniknąć, należy obrazek z butami umieścić na serwerze i wstawić w opisie aukcji.

Serwer: Komputer, podłączony do prądu i do internetu przez 24 godziny na dobę

Hosting: Tak nazywa się usługa, dzięki której można umieszczać pliki na serwerze

. Prościej nazywając – wynajęcie części dysku serwera.

Zasada działania może stać się jaśniejsza, jeśli przyjrzysz się schematowi poniżej:

 

 

I teraz najważniejsze.

Jak wgrać zdjęcie z dysku Twojego komputera, na serwer?

Sposobów jest kilka. Będę się starał opisać w innych poradach większość najbardziej popularnych, ale tu skupimy się na gotowym programie, który jest darmowy, jak również usługa hostingu jest też darmowa. Co prawda zachęcam do wyboru komercyjnych (płatnych) rozwiązań, bo darmowe zawsze wiąże się z jakimiś ograniczeniami, ale jeśli masz niewiele aukcji, może się to nie do końca opłacać i możesz spróbować rozwiązań darmowych. Więcej w kolejnych poradach.

Tu na pomoc przychodzi bardzo sympatyczne narzędzie i co ważne – bardzo intuicyjne w obsłudze. Mało tego – nawet nie musisz wchodzić na żadną stronę, żeby umieścić zdjęcia na serwerze. To narzędzie nazywa się Imageshack Uploader ze strony www.imageshack.us . To angielskojęzyczna strona i program, ale na szczęście ma również polską wersję.

Po kolei.

 • Najpierw wchodzimy na stronę: www.imageshack.us (możesz klikać na linki, otworzą się w nowej karcie, więc możesz kontynuować czytanie i jednocześnie testować)
 • Strona jest w języku angielskim, ale na dole jest przełącznik na wersję pl:

Teraz mamy już wersję strony w naszym rodzimym języku.

 • Następnie wypada się zarejestrować. Jest to raczej potrzebne, bo potem w programie trzeba podać login i hasło, a po za tym mimo, że to darmowa opcja, zdjęcia nie zarejestrowanych użytkowników są dużo szybciej kasowane niż jeśli się zarejestrujesz. Nie będę opisywał procesu rejestracji, bo to bardzo proste.
 • Po zarejestrowaniu i zalogowaniu, możemy pobrać jedno z wielu narzędzi wspomagających wrzucanie zdjęć na serwer. Jest ich kilka – min wtyczka do Firefoxa – daje bardzo sympatyczną opcję, ale samą wtyczkę do FF opiszę w następnej poradzie, żeby nie mieszać w głowie 🙂
 • Klikamy na „Narzędzia” w menu na górze:

 • Następnie wybieramy nasz program – jest na drugiej pozycji – Imageshack Uploader. Pobieramy i instalujemy.

 • Po zainstalowaniu, na pulpicie pojawia sie sympatyczna, żółta żabka – klikamy na nią i otwiera się program. Zmieniamy od razu język na nasz, klikając „File >> Options” w górnym lewym rogu programu:

 • Ostatni krok, przed dodaniem pierwszego zdjęcia, to logowanie. W pola „nazwa użytkownika/mail” – „hasło” wpisujemy dane, jakie podaliśmy przy rejestracji i klikamy „Zaloguj”:

Możemy zapamiętać hasło automatycznie – będzie logował przy włączeniu programu – tu wybór jest dowolny, choć zalecam raczej ręcznie wpisywać jakiekolwiek hasła. Zawsze jeśli ma być zapamiętane, gdzieś musi sobie się zapisać na dysku. Wpisywanie ręczne uchroni nas w razie pobytu na naszym dysku niepożądanego świństwa 🙂

 • Teraz już możemy dodać pierwsze zdjęcie – wrzucić je na serwer. I znów, przynajmniej dwa sposoby:
 • Pierwszy. Kliknij na przycisku „Dodaj” z zielonym plusikiem, otworzy się okienko, w którym zlokalizuj zdjęcie, które chcesz dodać, kliknij na zdjęciu dwa razy lub zaznacz i kliknij „Otwórz„. Zdjęcie pojawi się w programie:

Tutaj mamy już kilka możliwości. Np z prawej strony miniaturki jest możliwość zmiany obrazu – wybierasz rozmiar z listy.

 • Teraz zostało nam wysłać obrazek na serwer. Zauważ, że nawet nie musisz wchodzić na stronę, wszystko odbywa się na Twoim pulpicie – fajne rozwiązanie, a można jeszcze łatwiej, ale o tym za chwilkę 🙂 Żeby wysłać, jak się zapewne domyślasz, wystarczy kliknąć przycisk „Wyślij” Zdjęcie zaczyna się ładować na serwer:

 • Teraz pozostaje nam skopiować link do zdjęcia. Jak widzisz jest ich kilka, ale nas interesuje tylko i wyłącznie link bezpośredni. Pozostałe mogą się przydać do wklejenia na forum czy jakiejś stronie www, ale w Allegro zadziała tylko ten jeden:

Można albo kliknąć w polu z linkiem – zaznaczy się automatycznie – następnie prawym klawiszem myszki otwieramy menu i wybieramy „copy”, albo na przycisk po prawej stronie pola z linkiem – skopiuje się automatycznie do schowka.

To wszystko. Link wystarczy wkleić link do zdjęcia w edytorze Allegro i zatwierdzić – mamy naszą fotkę w oopisie aukcji 🙂

Krótko o bardziej prostym sposobie

Nie trzeba otwierać programu, żeby wrzucić zdjęcie na serwer 🙂 Poważnie. Wystarczy kliknąć na zdjęciu prawym klawiszem myszki i wybrać „Open with ImageShack Uploader„. Program sam się włączy i zdjęcie już będzie „wskazane”, wystarczy tylko wcisnąć przycisk „Wyślij” – razem – trzy kliknięcia 🙂

Tyle na temat uploadu tym sposobem. Oczywiście można jeszcze uploadować zdjęcia bezpośrednio poprzez stronę imageshack.us, ale tak chyba łatwiej :).

W innej poradzie opiszę jak działa wtyczka do Firefox`a, jak bawić się podobnym narzędziem w fotosik.pl, obrabiać zdjęcia online itp.

Zapraszam do moich porad 🙂

Arkadiusz Karasek

One Response to Jak wgrać zdjęcie/zdjęcia za pomocą darmowego programu na darmowy – dobry serwer. I to prosto z pulpitu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *