Szablony Allegro i eBay | Projektowanie stron www
Email: kontakt@batgraf.pl
tel: 601 770 782 (12:00 - 20:00)

Jak dodać obrazek do opisu aukcji Allegro?

Jesteś tutaj: Home » Jak dodać obrazek do opisu aukcji Allegro?

Dodawanie obrazka do opisu aukcji w AllegroProblem:
Chcę do opisu aukcji, dodać zdjęcie produktu czy inną fotografię lub obrazek.

Rozwiązanie:
Zdjęcie musi być umieszczone na serwerze i musisz miec do niego link, ścieżkę, czyli po prostu adres tego zdjęcia. Tak jak na rysunku poniżej:

 

Ok, adres zdjęcia to w tym przypadku: http://batgraf.pl/sites/default/files/logo.png – zwrócuwagę, że obecnie najnowsza wersja Firefoxa i Chrome, nie pokazują protokołu „http” jednak kopiując adres, kopiuje się cały.

Przechodzimy do edytora Allegro, gdzie wystawiamy aukcję. Żeby dodać zdjęcie, należy w edytorze wizualnym – tym gdzie widać ikonki pogrubiania, wyboru wielkosci czcionki itp – wybrać ikonkę dodawania obrazka:

Teraz po kliknięciu w tą ikonę, pojawi się małe okienko z parametrami wstawianego obrazka:

Adres zdjęcia wklejamy w pole „URL obrazka”, ale jest tu jeszcze 6 pomocnych dodatków:

 • „Opis obrazka” –  bardzo pomaga osobom korzystających z czytników stron (niedowidzących, słabo widzących) – wiadomo co to za obrazek, jak również dla google – zwracają na to przy pozycjonowaniu. Choć Allegro chyba i tak dba o wypozycjonowanie swoich/Twoich aukcji 🙂
 • „Rozmiary” –  ta opcja jest bardzo przydatna. Możesz zmnieszyć obrazek (zwiekszać nie proponuję, bo straci na jakosci), określając dokładnie ilość pikseli (px). Pamiętaj tylko, że nadając obrazkowi oba razmiary, takie bedą obowiązywać. Mozna w ten sposób zniekształcić zdjęcie 100px szer, 50 wysokie, wpisując np 80px szer i 40px wys – będzie nienaturalne.
  Wystarczy podać wysokość lub szerokość, drugie pole zostawiając w spokoju 🙂
 • „Ramka” – tutaj możesz zrobić obramowanie, własciwie ustalasz jego szerokość w pikselach od 1 – do góry. Żeby wyglądało estetycznie wystarczy 1-3 pikselowe.
 • „pionowy i poziomy odstęp” – to odległość w pikselach w pionie i w poziomie. Odstęp zdjęcia od tekstu czy krawędzi pola w którym jest.

I to tyle co do dodawania fotki do opisu aukcji. Po kliknięciu „Aktualizuj” zdjęcie jest dodawane tam, gdzie stoi kursor – czyli tam gdzie kliknąłeś przed dodaniem obrazka.

Oczywiście mozesz je przesuwać, wyrównywać do lewej czy prawej lub pośrodkować – korzystasz wówczas z wyrównania – to te ikonki jak w wordzie. Ważne, żeby obrazek, który chcesz wyrównać, czy zrobić z nim cokolwiek innego – był zaznaczony (trzeba na niego kliknąć – pokazują się wówczas kwadraciki na jego rogach i krawędziach). Łapiąc za któryś kwadracik, mozesz ręcznie zmieniać rozmiar obrazka.

 


Arkadiusz Karasek

3 Responses to Jak dodać obrazek do opisu aukcji Allegro?

 1. Malgosia.

  Witam.
  Bardzo ale to bardzo dziekuje za pomoc w instalacji szablonu. Wspolpraca z Panem to czysta przyjemnosc !!!!
  Jeszcze raz dziekuje i serdecznie pozdrawiam
  Malgosia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *